Yandex Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Yandex hesap silme işleminin nasıl yapıldığını detaylı şekilde açıklayacağız ve “Yandex hesabı nasıl silinir?” Sorusunu ayrıntılı biçimde cevaplandıracağız. Bildiğiniz üzere Yandex, Rusya başta olmak üzere birçok ülkede yaygın olarak kullanılan bir arama motorudur. Depolama, e – posta, navigasyon ve harita hizmetini içerisinde barındıran Yandex, dünya çapında birçok internet kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Ancak daha önceden bir üyelik hesabı açmış kişi, sonradan Yandex hesabını kapatmak isteyebilir. Bu durumlarda Yandex hesap silme adımlarını uygulamamız gerekecektir. Şimdi bunları etraflıca ele alalım.

Yandex Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yandex hesabını silmek oldukça basit bir işlemdir. Fakat belirtmemiz gerekir ki, hesabınızı silebilmek için kullanıcı adınızı (kullaniciadi@yandex.com) ve hesap şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer şifrenizi unuttuysanız, şifre sıfırlama adımlarına geçmek için hesabınızı kurarken seçtiğiniz güvenlik sorusunun cevabını hatırlıyor olmanız gerekir. Bu bilgileri doğru bir şekilde edindikten sonra Yandex hesap silme linki üzerinden ilgili sayfaya yönlendirilmelisiniz.

Yandex Hesap Silme Linki: https://passport.yandex.com.tr/passport?mode=delete&origin=passport_profile

Linke tıkladığınız zaman Yandex hesap kapatma sayfasıyla karşılaşacaksınızdır. Burada sizden silmek istediğiniz Yandex hesabınızı seçmeniz istenir. Hesabınıza buradan kullanıcı adı ve mevcut parolanız ile giriş yapmalısınız. Sonrasında Yandex hesap kapatma sayfasına otomatik olarak yönlendirilirsiniz. Burada size hesabınızı silmeden önce nelere dikkat etmeniz gerekeceği gibi birkaç uyarı sunulur. Uyarı alanlarını dikkatlice okuduktan sonra “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Ancak Yandex hesabınızı silmeden önce birkaç unsura dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan en önemlisi ise, depolama ağınızda (Yandex Disk) ya da Yandex mail hesabınızda eğer önemli bilgi ve belgeler bulunuyorsa bunları yedeklemeniz olacaktır. Çünkü hesap silme işleminden sonra hesabınıza dair tüm belgeler kalıcı olarak silinecektir. Bu belgelerin geri getirilmesi mümkün olmadığından her ihtimale karşı yedekleme yapmanız önerilir.

yandex hesap silme
Yandex Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Aynı zamanda eğer Yandex mail hesabınızı herhangi bir internet platformunda (Instagram, Facebook, Twitter gibi…) kullanıyorsanız bu mail adresini hesabınızı silmeden önce değiştirmelisiniz. Aksi takdirde bu platformlarda karşınıza çıkabilecek parola sıfırlama, şifre değiştirme gibi olası problemlerde mail ile onaylama alamazsınız. Bu da pek istenen bir durum olmayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra mobil aygıtlarınızdan Yandex hesabını silmek istiyorsanız, yukarda sizlerle paylaşmış olduğumuz hesap silme linkine mobil cihazınızdan girerek gerekli işlemleri aynen yapabilirsiniz. Bu şekilde mobil cihazınızdan da çok rahatlıkla Yandex hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Genel olarak Yandex hesap silme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bu konu ile alakalı olarak Yandex hesap silmede sorun yaşıyorsanız, bunu yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz. En kısa süre içerisinde sorununuzu çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Ayrıca bu konuyla ilişkili olduğunu düşündüğümüz Outlook (Hotmail) Şifre Değiştirme başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir