Yaani Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda internet kullanıcıları tarafından fazlasıyla merak edilen yaani nedir sorusunun detaylı açıklamasına bu yazımızda yer verdik. Geçtiğimiz günlerde Turkcell tarafından resmen duyurulan Yaani, uzun zamandır üzerinde çalışılan yerli bir arama motorudur. Hatta diğer bir deyişle yerli internet tarayıcısıdır. Peki Google ile arasındaki fark nedir diyecek olursanız, Yaani önceliğini her zaman yerli siteler için kullanırken Google yabancı sitelere de arama sonuçlarında fazlasıyla yer vermektedir diyebiliriz. Kısacası Turkcell, Lifecell formatından sonra büyük bir projeye daha imza attı. Yaani arama motoru uygulamasını biraz daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Yaani Nedir, Nasıl Kullanılır?

Giriş bölümünde yaani nedir sorusunu cevaplandırdıktan sonra, şimdi de nasıl kullanılacağı hakkında genel bilgi verelim. Yaani mobil internet kullanıcıları için tasarlanan bir arama motoru olduğu için, masaüstü bilgisayarlarda kullanıma henüz açılmamıştır. Yaani arama motoru uygulaması Turkcell’in de belirttiği gibi tamamen kullanıcı odaklı tasarlanmıştır. Bu uygulamayı iOS 9 veya Android 4.1 sürümleri ve üzeri akıllı telefon sahipleri AppStore ve Google Play Store üzerinden rahatlıkla indirerek kullanabilir. Yaani arama motoru üzerinden sık ziyaret ettiğiniz siteleri favori olarak ekleyebilir ve yakınlarınızla rahatlıkla paylaşma imkanı bulabilirsiniz.

Yaani Arama Motorunda Sınırlama Var Mı?

Yaani uygulamasını tamamen ücretsiz bir şekilde indirip kurabileceğiniz gibi uygulama dahilinde herhangi bir kullanıcı sınırlaması yoktur. Örneğin Yaani uygulamasını sadece Turkcell hat sahipleri kullanabilir diye bir kaide yoktur, diğer tüm operatörlerdeki hat sahipleri de Yaani arama motoru uygulamasını çok rahatlıkla indirip kullanabilir. Ayrıca uygulamadan faydalanırken servis aboneliğine ihtiyaç duymazsınız. Bunların haricinde sadece Turkcell hattını kullanan kişilere özel olarak birkaç ayrıcalık tanınmıştır.

Yaani Arama Motoru Uygulamasını Kullanmanın Faydaları

Yaani internet tarayıcısını kullanan tüm herkes istedikleri bilgiye anında ulaşabilme imkanına sahip olurlar. Örneğin en yakın restoranlar, güncel kampanyalar, haberler ve daha birçok bilgi… Tabii bunların dışında Turkcell abonelerine uygulamayı indirdikten sonra 1 GB data paketi hediye edilir. Devamında yine Turkcell kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen en az 10 gün içerisinde 20 aramaya da her ay 1 GB data internet hizmeti daha sunulur. Tüm bu hediye internetlerin geçerlilik süresi 1 haftayla sınırlıdır. Hediyeniz koşulları yerine getirdiğiniz takdirde SMS ile sizlere bilgi verildikten sonra hattınıza tanımlanacaktır. Yaani nedir sorusunun belki de en önemli noktası budur diyebiliriz.

Yaani Arama Motorunda Geçmiş ve Önbelleği Temizleme

Yaani internet tarayıcısı üzerinden önbelleğinize kaydedilmiş olan verileri silmek için öncelikle uygulamanın sağ üst kısmında bulunan menü kısmına tıklamalısınız. Menü bölümüne giriş sağladıktan sonra “Tarama Geçmişi” seçeneğine erişerek ekranın altında bulunan “Temizle” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Burada silmek istediğiniz ögelerin hepsini görüntüleyebilir ve tarayıcı önbelleğinden kaldırabilirsiniz. Bu şekilde Yaani geçmiş temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Yaani uygulaması hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru işareti varsa bizlere bu konu altından yorum olarak bildirebilirsiniz. En kısa süre içerisinde yorumunuza yanıt verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir