Xiaomi Mi 7 Özellikleri Duyuruldu!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi 7 özellikleri medyaya duyuruldu. Bu yazımızda Xiaomi firmasının yeni akıllı telefonunu tüm özellikleri ile ayrıntılı olarak ele alacağız. Konumuzu donanımsal ve tasarımsal özellikler alt başlıkları halinde detaylıca inceleyelim.

Xiaomi Mi 7 Donanımsal Özellikleri

İlk olarak Xiaomi Mi 7 akıllı telefonunun karşımıza Qualcomm Snapdragon 845 ile geleceğini belirtmek gerekir. Bir önceki modelimiz olan Xiaomi Mi 6’da Snapdragon 835 ile karşılaşmıştık. Açıkçası bu bile Xiaomi Mi 7’nin muhteşem bir şekilde çıkış yapacağını göstermeye yetiyor. CPU çekirdeğine bakacak olursak, 2.8 GHz frekans ile 8 çekirdekli muhteşem bir donanım ile karşılaşıyoruz.

Xiaomi Mi 7 totalde 6 GB boyutunda bir RAM kapasitesi ile çıkacak. Yani bu da telefonun kasma sorununun hemen hemen hiç olmayacağı anlamına gelebilir. Sızdırılan diğer bilgilere göre, telefonun dahili belleğinin 64 GB olacağı söyleniyor. Yani telefonu kullanırken alan sıkıntısı yaşamayacağız. Bu büyüklükte bir bellek ile telefonun kalan hafıza alanını düşünmeden dilediğiniz gibi fotoğraf çekebilir, uygulama/oyun indirebilir ve telefona istediğiniz gibi müzik indirip dinleyebilirsiniz. Samsung marka telefonlarda olduğu gibi hafıza kartı desteği bulunmuyor, ancak belirttiğimiz gibi telefonun kullanımı için 64 GB oldukça yeterli bir alan…

Bunların yanı sıra Xiaomi Mi 7 çift hat özelliğine sahip olacak. SIM kartı ebatları standart boyutta Nano – SIM (4FF) olacak. USB bağlantı niteliği ve ses çıkışı ise USB Type – C şeklinde olacak. Ayrıca parmak izi okuyucusu ve uygulama bazlı (WhatsApp gibi) görüntülü konuşma sistemini de Xiaomi Mi 7 sorunsuzca destekliyor.

2G, 3G, 4G ve 4.5G olmak üzere dört farklı şekilde ağ bağlantı desteği bulunuyor. Aynı zamanda kutu içeriğinden çıkacak olan şarj cihazı ile hızlı şarj sistemini desteklediği gibi, batarya ömrünün de fazlaca uzun olacağı tahmin ediliyor. Xiaomi Mi 7 özellikleri arasında en önemlilerinden birisi de işletim sistemi. Android 8.0 (Oreo) işletim sistemiyle kullanıcılara sunulacak olan telefon, beklentileri boşa çıkarmayacak gibi duruyor. İncelememize kamera özellikleri ile devam edelim…

Xiaomi Mi 7 Kamera Özellikleri

Xiaomi Mi 7 kamera özellikleri konusuna ilk olarak telefonun optik görüntü sabitleyicisinin olduğunu söyleyerek başlayalım. Bu özellik fotoğrafların bulanık çıkmasını önlemekle birlikte kalitesini de artırmaktadır. Sızdırılan kamera bilgilerine göre fotoğrafları el ile odaklama, yüz algılaması ve kamera sesli komut sistemi telefonun diğer kamera özellikleri arasında bulunuyor.

Bunların haricinde Xiaomi Mi 7 akıllı telefonu video kayıtlarında 2160p HD kalitesinde son derece bir fotoğraf deneyimi sunuyor. İkincil arka kamerasının bulunması ve video yavaşlatma – hızlandırma özellikleri de verilen bilgiler arasında yer almakta. Telefonun tasarımsal özellikleri ile devam edelim.

xiaomi mi 7 özellikleri
Xiaomi Mi 7 Özellikleri: DETAYLI

Xiaomi Mi 7 Tasarımsal Özellikleri

Konumuza Xiaomi Mi 7 özellikleri başlığı altında telefonun tasarımıyla devam ediyoruz. İlk olarak telefonda çizilmez cam teknolojisinin uygulandığını belirtelim. Elde edilen bilgilere göre telefon ekranının çerçeve kısmı olmayacak. Ayrıca 16 milyon renk tonu ile birlikte kullanıcılarıyla buluşacak olan akıllı telefon, 2018’e damgasını vuracak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 7 çoklu dokunmatik algılama özelliğine sahip. Dokunmatik ekran türüyse kapasitif ekran şeklinde olacak. Şu anlık telefonun ağırlığı, eni ve boyu gibi dış tasarım bilgileri elimize ulaşmadı. İlerleyen günlerde resmen telefonun duyurusu yapıldığında bu özellikleri de sizlerle paylaşacağız.

Genel itibariyle Xiaomi Mi 7 özellikleri hakkında bilgi verdiğimiz yazımızı burada noktalıyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum üzerinden bizlere bildirmeyi unutmayın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 8 Kapsamlı İnceleme

Android Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPhone 7 ve iPhone 6 Plus Karşılaştırması

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir