Whatsapp Numara Gizleme Özelliği

Bu yazımızda Whatsapp numara gizleme işleminin tam olarak nasıl yapıldığından detaylı olarak bahsedeceğiz. Günümüzün en popüler anlık yazışma uygulamalarının başında Whatsapp gelmektedir. Hem bireysel hem de kurumsal manada sıkça tercih edilmektedir. Grup iletişimi, toplu mesajlar, dosya ve medya gönderimi gibi özellikleri ile öne çıkan bu uygulamaya istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda her geçen gün yeni bir özellik ekleniyor. En son eklenen özelliklerden birisi de numara gizleyebilme özelliği olmuştur. Böylece Whatsapp numara gizleme özelliğine kavuşmuş oldu. Bu sayede ücretsiz olarak kullanılan Whatsapp, numaranızın karşı taraflarca görülmesini ve farklı amaçlarla kullanılmasını da engellemiş oldu.

Whatsapp Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp; iOS, Android, Windows ve Sybian gibi dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinin neredeyse tamamıyla uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu sayede ihtiyaç duyan herkes telefon markası ve modeline bağımlı olmaksızın bu uygulamayı indirip kurarak kullanabilmektedir. Bu derece popüler kullanılması, geliştiricilerinin de daha kullanışlı ve daha işlevsel bir hale getirebilmeleri için büyük çabalar sarf etmesine yönlendirmiştir.

Hasıl olan ihtiyaçları karşılamak ve kullanıcılarını memnun edebilmek adına birçok yenilikleri duyurarak kullanıma açmıştır ve açmaya da devam etmektedir. İşte bunlardan birisi de Whatsapp numara gizleme özelliğidir. Bu özelliği kullanmak isteyen kişiler için sanal numaralar oluşturuluyor ve ücretsiz bir şekilde numaralarını gizlemeleri sağlanabiliyor. Bu hizmeti sağlamak amacıyla hizmet veren bazı web siteleri ve geliştirilmiş mobil uygulamalar bulunmaktadır. Yazımızın devamında Whatsapp sanal numara alma uygulamaları olan iPlum, Virtual Sim ve Talk2 uygulamalarından bahsedeceğiz. Ardında da Talk2 uygulamasını kullanarak Whatsapp numara gizleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

whatsapp, whatsapp numara gizleme
WhatsApp Numara Gizleme Özelliği

Whatsapp Numara izleme Uygulama Adımları

Birçok web sitesi, gerek üyelik için gerekse doğrulama vb. önlemler için kullanıcılarından cep telefonu numaraları istemektedir. Şahsi numaralarımızın her önüne gelen yerde paylaşılması ciddi bir sıkıntıya yol açacaktır. Hal böyle olunca bu tür yerlerde kullanmak üzere sanal bir numara ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Birazdan bahsedeceğimiz uygulamalarla sanal numara alabilirsiniz ve Whatsapp başta olmak üzere bu tür sitelerde ve üyelik işlemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • iPlum: Uygulama marketlerinde yer alan iPlum ile Skype ve Whatsapp gibi anlık mesajlaşma programlarında kullanmak üzere sanal numara edinebilirsiniz. Amerika üzerinden numara sağlayan bu uygulamayı hem ücretsiz hem de ücretli şekilde dilediğinizce kullanabilirsiniz.

 

  • Virtual Sim: Bu uygulama ile alınan sanal numara 4 güne kadar ücretsiz kullanılabiliyor. Alınan numaralar şimdilik sadece İngiltere menşeili olmaktadır.

 

  • Talk2: Bu uygulamayı kullanarak alacağınız sanal numarayı dilediğiniz sitelerde üyelik ve sosyal platformlarda doğrulama kodu alacak şekilde kullanabilirsiniz. Biz de bu yazımızın konusu olan Whatsapp numara gizleme adımlarını Talk2 ile anlatacağız.

 

Voyager Innovations tarafından geliştirilen Talk2 uygulamasını marketten indirin ve telefonunuza kurun. Kurulduktan sonra uygulamayı açtığınızda ülke olarak Türkiye’yi seçin ve alt kısmına kullandığınız cep telefonu numaranızı girip Continue yazan butona basarak ilerleyin. Burada ekrana gelen ufak uyarı ile cep telefonu numaranızın doğrulanmasını istiyor. Kontrol ettikten sonra numaranız doğruysa Confirm Number butonuna basıp açılan ekranda bir süre bekleyin. Beklediğiniz süre içerisinde cep telefonunuza doğrulama kodu gelecektir. Gelen kodu ilgili alana girdikten sonra Submit butonuna basın. Son olarak ekranınıza “Connecting…” ibaresi geldiyse artık işlemler tamamlanmış olacak.

Ekranınıza soldan sağa doğru kaydırdığınızda uygulamanın özelliklerini ve yeni sanal numaranızı görebilirsiniz. Bu numarayı Whatsapp gibi uygulamalarda ve web sitelerinde kullanarak, gerçek numaranızı kullanmadan doğrulama kodunu alabilirsiniz. Böylece Whatsapp sanal numara ile gerçek numaranızı gizlemiş olursunuz.

Bu konuyla alakalı olarak Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir