Twitter Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazımızda Twitter şifre değiştirme adımlarını detaylı olarak sizlerle paylaşacağız. Günümüzde internet kullanıcıların en büyük derdi şüphesiz kullanıcı adı ve şifre meselesidir. Başta sosyal medya olmak üzere pek çok web sitesinde işlem yapabilmek için üyelik almak gerekmektedir. Bunlardan bir kısmı ücret karşılığında olurken bir kısmı da ücretsiz olmaktadır. Her ikisindeki ortak sıkıntısı ise özellikle şifrelerin hatırlanmaması veya nasıl değiştirileceğidir.

Tüm bu hususları ve siz değerli ziyaretçilerimizin isteklerini göz önünde bulundurarak Twitter şifre değiştirme ile ilgili detaylı bir içerik hazırladık. Bu yazımızı göz önünde bulundurarak son zamanların en popüler sosyal medya araçlarından birisi olan twitter hesabınızın şifresini hangi koşullarda ve nasıl değiştirebileceğinizi tüm detaylarıyla öğrenebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Twitter İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Unutulan Veya Kaybedilen Twitter Şifresi Değiştirme

Son yıllarda hızla gelişen sosyal medyada hemen hemen herkesin en az bir tane hesabı bulunuyor. Hatta bazılarının aynı sosyal medya hesabında birden fazla hesabı da aktif olarak bulunmaktadır. Bu hesapların şifreleri bazen unutulabiliyor. Sosyal medya haricinde daha pek çok yerde hesapların olması bu durumun daha da karışmasına yol açabiliyor.

Eğer şifreler unutulmuşsa ve hesaba giriş yapılamıyorsa şifremi unuttum gibi linklere tıklanarak şifre yeniden oluşturulabilir. Fakat burayı kullanarak şifre oluşturabilmek için ise doğru ve güncel bir e – posta adresi veya cep telefonu numarası girmek gerekiyor. Şifre sıfırlanması istenildiğinde bu kanallardan birisine gelecek olan doğrulama kodu veya bağlantısı ile yeni şifre almak mümkün oluyor. Twitter şifre değiştirme işlemleri de yine aynı şekilde yapılabilmektedir.

Bir parolanın değiştirilmesi için illa ki unutulması gerekmiyor tabi. Örneğin Twitter da çeşitli gerekçeler nedeniyle şifre değiştirme ihtiyacı olabilir. Bu durumda profil simgesine tıkladıktan sonra Ayarlar ve Gizlilik öğesine gidilir. Burada yer alan şifre sekmesine tıklayarak ilgili alanlara sırasıyla mevcut şifreyi ve yeni şifreyi de iki kez girerek, Değişiklikleri Kaydet butonuna bastıktan sonra Twitter şifre değiştirme tamamlanmış olur.

Diyelim ki şifrenizi tarayıcınıza kaydettiniz ve unuttunuz. Eğer profilinizi açabiliyorsanız Şifre Ayarları sayfasından kendi eposta adresinize twitter şifre sıfırlama epostası gönderebilirsiniz. Gelen bu bağlantıyı kullanarak kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

twitter şifre değiştirme, twitter
Twitter Şifre Değiştirme

SMS İle Twitter Şifre Değiştirme

Eğer Twitter hesabınızın mobil ayarlar kısmından telefon numaranızı eklediyseniz şifre yenilemek veya güncellemek amacıyla SMS yolunu kullanabilirsiniz. Bunun için “Şifreni mi Unuttun?” linkine tıkladıktan sonra gelen alana kullanıcı adınızı giriniz. Ardından telefon numaranızı girerek Arama butonuna tıklayın. Ekrana telefon numaranızın bir kısmı gelecektir. Eğer doğru ise Kod Gönder deyip devam edin. Bir süre bekledikten sonra size gelen doğrulama kodunu ilgili kutucuğa girerek gönder butonuna tıklayın. Son olarak karşınıza gelen ekranda şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz. Şifrenizi SMS yoluyla sıfırlamak için giriş onaylama özelliğine kaydolunmamış olması gerekmektedir. Eğer kaydolunduysa sıfırlamak için mutlaka e – posta yolunu kullanmanız gerekecektir.

Bu konuyla alakalı olarak Outlook Şifre Değiştirme ve İnternet Şifresi Değiştirme başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Twitter için şifre değiştirme konusunda tüm bu anlattıklarımızı uygulamanıza rağmen sorun yaşıyorsanız, lütfen bize yorum olarak bu yazının altına bildiriniz. En kısa süre içerisinde tarafınıza detaylı dönüş sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir