Twitter İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Twitter isim değiştirme ve kullanıcı adı değiştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını detaylı şekilde açıklayacağız. Birçok kişi Twitter hesabı açarken belirlemiş olduğu isim ve kullanıcı adını farklı sebeplerden dolayı sonradan değiştirmek istiyor. Aslında bakacak olduğumuzda Twitter üzerinde isim ve kullanıcı adı değiştirmek çok da zor değil. Şimdi alt başlıklar halinde Twitter isim değiştirme adımlarını etraflıca ele alalım.

Twitter İsim Değiştirme Adımları    

Twitter’da isim değiştirmek için öncelikle mevcut kullanıcı adı ve şifremizle birlikte Twitter hesabımıza giriş yapmalıyız. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra profilimize girmemiz gerekiyor. Ana sayfanın sol tarafında bulunan profil isminize tıklayarak kendi profil sayfanıza erişebilirsiniz. Ayrıca yine ana sayfanın sağ üst tarafında yer alan resminize tıklayıp “Profil” seçeneğini seçerek profil sayfanıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Profil sayfamıza geldikten sonra kapak fotoğrafımızın hemen altında “Profili Düzenle” şeklinde bir buton görünecektir. Bu butona tıkladığınızda kapak fotoğrafınızı, profil fotoğrafınızı ve sol kısımdan görünür hesap bilgilerinizi değiştirebileceğiniz bir panel açılır. Burada mevcut hesap isminizi silerek bunun yerine yeni hesap isminizi girin. Sonrasında “Değişiklikleri Kaydet” butonunu kullanarak hesap isminizi güncelleyebilirsiniz. Twitter isim değiştirme adımları bu kadar basit.

twitter isim değiştirme, twitter kullanıcı adı değiştirme
Twitter İsim Değiştirme İşlem: DETAYLI

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları

Twitter’da kullanıcı adını değiştirmek için öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından üst menüdeki “Tweetle” butonunun solundaki profil resmimize tıklıyoruz. Burada “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçerek hesap ayarları sayfasına geçiyoruz. Karşımıza çıkan sayfada mevcut kullanıcı adımızın yazılı olduğu “Kullanıcı Adı” kısmı görünecektir. Şu andaki kullanıcı adınızı silip istediğiniz herhangi bir kullanıcı adı ile değiştirebilirsiniz.

Ancak yeni seçeceğiniz kullanıcı adının daha önce bir hesap tarafından alınmamış olması gerekir. Zira aynı kullanıcı adı iki farklı hesapta bulunamaz. Ayrıca kullanıcı adınızda özel herhangi bir işaret kullanamadığınız gibi, Türkçe karakter de kullanamazsınız. Oluşturacağınız kullanıcı adı sadece harf, rakam ya da “_” (alttan tire) içerebilir. Buna dikkat ederek yeni kullanıcı adınızı rahatlıkla değiştirebilmeniz mümkün.

Twitter isim değiştirme ve kullanıcı adı değiştirme işlemleri bu kadar kolay ve zahmetsizdir. Bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, lütfen bunu yorum olarak bizlere bildiriniz. Bunun yanı sıra bu konuyla ilişkili olduğunu düşündüğümüz Outlook Şifre Değiştirme ve İnternet Şifresi Değiştirme başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir