Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi de Turkcell numara değiştirme üzerineydi. Ülkemizdeki yasalar çerçevesinde dileyen aboneler istedikleri zaman cep telefonu numaralarını ve/veya operatörlerini değiştirme hakkına sahiptir. Taahhütlü bir abonelik söz konusu ise yasal cayma bedelini ödeyerek tarife, numara ve operatör değiştirilebilir. Bu çerçeve içerisinde yola çıkarak Turkcell numara değiştirme işlemlerine dair tüm merak edilenleri ve detayları ele alıyoruz.

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

İster faturalı ister faturasız olsun, tüm Turkcell operatörleri yasal kaideler çerçevesinde numaralarını kolaylıkla değiştirebilmektedir.  Eğer eski numaranızı kapatmak istiyorsanız bunun için hattın öncelikle şahsınız üzerine olması gerekmektedir. Eğer sizin adınıza değilse ya kendi adınıza aldırıp ondan sonra kapatma talebinde bulunacaksınız ya da kimin üzerine ise o kişi aracılığıyla kapatılmasını isteyeceksiniz. Çünkü numara kapama ve yeni hat alma işlemlerinde mutlaka yasal yaşını doldurmuş olmak ve nüfus cüzdanını ibraz etmek gerekmektedir. Bundan sonrası ise oldukça kolaydır. Kısa bir süre içerisinde Turkcell numara değiştirme işlemleriniz tamamlanacaktır. Şimdi bu işlemleri nasıl yapacağınızı adım adım anlatalım. İlk olarak Turkcell iletişim merkezleri aracılığıyla nasıl yapabileceğinizi ele alalım:

  • Adınıza kayıtlı olan numarayı değiştirmek için nüfus cüzdanınızla birlikte Turkcell İletişim Merkezlerinden herhangi birisine gidip başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.
  • Hat adınıza kayıtlı değilse, hat kimin adına ise o kişi bizzat kendisi ve kimlik belgesi ile başvuruda bulunabilir. Ya da size vermiş olduğu bir vekaletname ile birlikte kimliğinizle başvuru merkezine gidip işlemlerinizi yaptırmanız gerekecektir.

Turkcell numara değiştirme talebinizi iletişim merkezlerine başvuruda bulunarak yaptırmanın yanı sıra Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak da yaptırabilirsiniz. Bunun için cep numaranızdan 532’yi arayarak gerekli güvenlik ve kimlik kontrollerinin ardından numaranızı değiştirebilirsiniz.

Turkcell aboneleri, numara değişikliklerini en erken 60 günde 1 defa yaptırabilir ve bu değişiklik de yılda en fazla 3 defa olabilir. Bunun dışında numara değiştirme başvuruları alınmayacaktır ve alınmış olsa dahi gerçekleştirilmeyecektir. Numara değiştirme işlemleri tüm vergiler dahil yaklaşık 30 TL civarında olup değişiklik gösterebilmektedir.

turkcell numara değiştirme, turkcell, numara değiştirme
Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Neden Numara Değiştirmek İstenir?

Günümüzde yediden yetmiş yediye hemen herkesin en az bir tane cep telefonu ve yine en az bir tane de kullandığı cep telefonu hattı bulunmaktadır. Yaşam koşulları ve ilerleyen teknoloji her ne kadar bunu gerektirse de zaman zaman canımızı sıkan hadiseleri de beraberinde getiriyor maalesef. Özellikle olur olmaz yerde ve zamanda gelen reklam amaçlı aramalar ve mesajlar, hediyeler dağıttığını söyleyen dolandırıcılar ve de artık iyice ayyuka çıkan bankalardan gelen aramalar derken bu liste uzayıp gider. Bir de ayrıldığımız sevgilimiz, eşimiz veya herhangi bir sebepten ötürü artık görüşmek istemediğimiz kişiler nedeniyle de numara değiştirme ihtiyacı hâsıl olabiliyor. İşte bu noktada bayi veya müşteri hizmetleri aracılığıyla Turkcell numara değiştirme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Numara Gizleme Özelliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir