Spotify Premium Yapma Nasıl Olur?

Bu yazımızda önce spotify ücretsiz kullanma ardından da spotify premium yapma işleminden bahsedeceğiz. Spotify denilince hemen herkesin aklına müzik geliyor. Size de öyle geliyor değil mi? İsveç kökenli olan Spotify, ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan online müzik hizmetidir. Genel olarak bakacak olursak Spotify uygulaması müzik sektörünün önde gelen EMI, Sony ve Universal gibi şirketlerin etiketiyle çıkarılan pek çok şarkıların herhangi bir kısıtlama olmaksızın dinlenmesine olanak tanımaktadır. Oldukça popüler bir şekilde kullanılan bu servisi hem ücretsiz hem de belli bir ücret karşılığında premium olarak kullanmak mümkündür. Şimdi alt başlıklar halinde konumuzu detaylandırmaya başlayalım…

Spotify Ücretli Mi?

Dünya genelinde en çok tercih edilen online müzik servislerinden birisi olan Spotify, ücretli veya ücretsiz olarak tercih edilerek kullanılabilir demiştik. Bu servis para ödemeden pek çok özelliği kullanma imkanı sunmaktadır. Bunun karşılığında ise reklamları sonuna kadar beklemek ya da beğenilmeyen ve geçilmek istenen şarkıları sonuna kadar izlemek gerekmektedir. Tabii bunların haricinde uçsuz bucaksız şarkı denizinde dilediğinizce hareket edebilmeniz imkanlar dahilindedir.

Premium hesapta ise ücretsiz hesabın getirdiği hakların yanı sıra online şarkı indirme, yani daha sonra internete bağımlı olmaksızın indirdiğiniz şarkıları dinleme imkanı sunulmaktadır. Üstelik Spotify premium yapma işleminin ardından reklamlardan kurtulmak da mümkün. Hatta böylelikle en çok beğenilen müziklerden bir liste oluşturarak kaydetme kolaylığına da sahip olunabiliyor. Tüm bu güzelliklere sahip olabilmek için Spotify uygulamasını premium yapmak gerekmektedir. Üyeliğinizi bu premium özelliğe yükselttiğinizde karışık oynatma, reklamları kaldırma, yüksek kaliteli seste dinleme, müzik atlatma gibi özelliklere erişim sağlayabilirsiniz.

spotify premium yapma
Spotify Premium Yapma İşlemi

Sğptify Premium Yapma İşlemi

Spotify premium olarak kullanmadan önce mutlaka deneme sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Ücretsiz hesap açtıktan sonra herkese 60 günlük bir deneme süresi tanınmaktadır. Bu süre zarfında reklamları kaldırma, online müzik dinleme ve şarkı atlama gibi premium özellikleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Denem için sizlere tanınan süre içerisinde eğer memnun kalırsanız ayda 13,99 TL’ye premium hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Dilediğiniz zamanda da iptal ederek premium hesabınızı kapattırabilirsiniz. Bunun yanı sıra spotify premium yapma için birden farklı paket seçenekleri de bulunmaktadır. Örneğin 20,99 TL ye Aile İçin Premium Paketi bulunmaktadır. Bu paketi kullanan kişiler ve 5 kişiye kadar diğer kullanıcılar aylık 20,99 TL ödeme yaparak bu hesaptan yararlanabilirler. Öğrenciler ise dilerse 1 yıl boyunca 6,99 TL’den Spotify uygulamasını Premium olarak kullanabilecektir.

Spotify Premium Ücretsiz Yapılabilir Mi?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Spotify premium hesap olarak kullanılmaya başladığında ücretsiz hesaba nazaran birtakım ekstra özelliklere sahip olabiliyor. Fakat her güzelliğin olduğu gibi bu işin de bir maddi karşılığı var. Spotify premium yapma işlemini ücretsiz olarak yapmak isteyenler için bu konuya da biraz değinmek gerekir. Bunu yapabilmek için ücretsiz olarak dağıtılan bir APK dosyasını indirip cihazınıza kurmanız yeterli olacaktır. Ardından hesabınıza giriş yaparak premium hesabınızın getirdiği güzellikleri doyasıya yaşayabilirsiniz.

Bunların haricinde bu konuyla alakalı olarak GetContact Çalışma Prensibi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir