Siri ile iPhone / iOs Telefonlar’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Siri’nin, kullanıcılar açısından oldukca faydalı olması muhtemel bir özelliği ortaya çıktı.
Akıllı telefonlarınızda çeşitli web sitesi ve uygulama şifrelerinizi saklamanın en iyi yollarından biri, 1Password şeklinde şifre yöneticileri kullanmaktır. 1Password ve benzeri şifre yöneticisi uygulamalar; sizin için güvenli şifreler oluşturduğu şeklinde, hem de bu şifreleri gerektiği vakit otomatik olarak doldurur. Gene de akıllı cihazınızın kendi şifre yöneticisini kullanmak da mümkün.

Apple cihazları, istediğiniz takdirde şifrelerinizi iCloud platformu üzerinde kayıtlı tutabiliyor. Biroldukça farklı web sitesinde şifre anımsama gerekliliğini kaldıran bu vaziyet, kimi süre şifrelerinizi gerçekten unutmanızı sağlayabiliyor. Herhangi bir şifrenizi merak ettiğinizde, bunu Siri’ye sorabilirsiniz.

Siri’nin CNET tarafından keşfedilen bu özelliği, kullanıcılar için fazlaca işlevsel durumda. Sesli asistan Siri’ye vereceğiniz “Siri, şifrelerimi göster.” komutu, telefonun ayarlar bölümünde yer edinen tüm şifrelerinizi gözler önüne seriyor. Doğal bu şifrelere erişmek için Face ID veya Touch ID kullanmak şart. Buna ek olarak Siri’ye direkt olarak öğrenmek dilediğiniz şifrenizi de sorabilirsiniz, Siri bu sefer talep ettiğiniz şifreyi karşınıza çıkaracaktır.

IOS cihazınızda şifrelerinize ulaşmanın tek yolu tabii ki Siri’den geçmiyor. Cihazınızda “Ayarlar -> Şifreler ve Hesaplar -> web sitesi ve Uygulama Şifreleri” yolunu izleyerek de şifrelerinize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir