Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

Samsung tarafından uzun zamandır piyasa sürülmesi beklenen Galaxy Note 9 nihayet kullanıcıların beğenisine sunuldu. Temel olarak Note 8 modeliyle arasında çok ciddi, çok radikal farklar bulunmuyor; fakat oldukça etkili sonuçlar yaratabilecek küçük dokunuşlar söz konusu. Samsung Galaxy Note 9 kullanıcılara 3 ayrı renk opsiyonu sunuyor. Bu renkler arasında mor, siyah ve mavi yer almakta. Piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana yoğun bir ilgiyle karşılaşan Samsung Galaxy Note 9, fiziki tasarımı ve kompakt yapısıyla serinin bir önceki modeliyle büyük ölçüde örtüşüyor.

Samsung Galaxy Note 9 İnceleme

 

Tasarım bakımından belki de göze batan en ciddi değişim, parmak izi sensörü için yeni bir alanın tercih edilmesi. Toplam ağırlığı 201 gram olan ürünün kalınlığı ise 8.8 mm. Her iki yönden de Gorilla Glass 5 sayesinde korunan Samsung Galaxy Note 9, aynı zamanda IP68 sertifikasına sahip. Bu sertifika, su ya da toz gibi dış etkenlere karşı bir kalkan görevi üstleniyor. Samsung Galaxy Note 9’de en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de ekran büyüklüğü konusunda sağladığı avantaj. Samsung Galaxy Note 9’ün 6.4 inç ölçüsünde bir ekranı bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 9 İnceleme

Videonun bu kadar ön planda olduğu bir dönemde cep telefonu ekranlarındaki büyüme de aynı ölçüde önem kazanmaya başladı. Bu etkinin bundan sonraki serilere de yansıması bekleniyor. 1440×2960 çözünürlüğe sahip olan Samsung Galaxy Note 9, ayrıcalıklı bir kamera deneyimi vadediyor. İşlemci olarak Exynos 9810 Octa’dan destek alan model, 6 GB Ram ile geliyor. Öte taraftan Samsung Galaxy Note 9’a sahip olanları 128 GB telefon hafızası bekliyor olacak. Dileyenler 8 GB Ram ve 512 GB hafıza barındıran bir diğer modele yönelebilir. Bu arada microSD kullanmak isteyenler için 512 GB değerinde bir destek potansiyelinden söz etmek mümkün. İşletim sistemi olarak Android 8.1 Oreo’yu tercih eden Samsung Galaxy Note 9’un kamera niteliği, S9 Plus modeliyle oldukça benzeşiyor. Arka bölümde 12 megapiksel değerinde iki kamera bulundurmayı tercih eden model, 4 bin mAh düzeyinde, oldukça dayanıklı bir bataryaya sahip. Şıklığın ve estetiğin; yüksek performansla birleştiği Samsung Galaxy Note 9, mağazalardaki yerini almış durumda. Ülkemizdeki piyasaya 6500 TL’den giriş yapan telefonun güncel fiyatı ortalama 8000 TL (128 GB olan model) ve 9300 TL (512 GB olan model) şeklinde. Artan fiyatıyla birlikte Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi, ülkemizde satılan en pahalı akıllı telefon konumuna yükseldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir