PUBG Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bu konumuzda sizlere PUBG sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz üzere PUBG ya da uzun adıyla PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole şirketi tarafından ilk kez 2017 yılında piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyunun duyurulmasının ardından çıkan beta sürümleri, pek çok oyuncu tarafından büyük bir rağbet görmüştür. Şu anda güncel olarak Xbox One konsollarda, iOS, Android ve Microsoft Windows işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilmektedir.

pubg sistem gereksinimleri, pubg oyunu sistem gereksinimleri, pubg sistem gereksinimleri 2018

Minimum PUBG Sistem Gereksinimleri

Oyunun ne kadar büyük kapasiteli bir yazılıma sahip olduğu, kalitesinden de anlaşılmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi PUBG sistem gereksinimleri de, bu doğrultuda diğer video oyunlarına nazaran daha yüksek kriterlere sahiptir. Şimdi PUBG oyununun sistem gereksinimlerini detaylı olarak verelim.

İşletim Sistemi

PUBG oyununu destekleyen işletim sistemleri Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10’dur. Eğer bilgisayarınızda bu işletim sistemlerinden herhangi birisi kuruluysa, PUBG oyununun bilgisayarınıza kurulumunda işletim sistemine bağlı herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

İşlemci

Bu oyunu bilgisayarınızda rahatlıkla oynamak için işlemcinizin minimum Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300 olması gerekmektedir. Tabii bu işlemci sürümlerinin üzerinde bir işlemciye sahipseniz, oyun performansınızda gözle görülür bir artış söz konusu olacaktır.

Bellek (RAM)

PUBG sistem gereksinimleri başlığı altında konumuza devam ediyoruz. Her oyunda olduğu gibi kurulum, kasma yoğunluğu ve oyun konforu açısından RAM oldukça büyük önem taşımaktadır. PUBG için istenilen minimum RAM kapasitesi 6 GB boyutundadır. Eğer bunun daha üstünde bir RAM donanımınız mevcutsa, oyunda FPS değeriniz olumlu yönde etkilenecektir.

Ekran Kartı

Ekran kartı, günümüzde birçok bilgisayar oyununda kalite için vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir. PUBG oyununu konforlu bir şekilde oynayabilmek istiyorsanız ekran kartınızın iyi olması gerekmekte. Oyunun belirlediği minimum ekran kartı değeri ise nVidia GeForce GTX 660 2 GB ya da AMD işlemciye sahipseniz AMD Radeon HD 7850 2 GB olarak belirlenmiştir. Güzel bir FPS almak için ekran kartınızın en az bu sürümlere sahip olması gerekir.

DirectX  

PUBG için sahip olmanız gereken minimum DirectX sürümü 11 olmalıdır. Bunun altında herhangi bir sürümde oyun sorunsuz şekilde çalışmayabilir.

Depolama

Bilgisayar hard diskinizde kullanılabilir olarak bulunması gereken minimum alan boyutunun 30 GB olması gerekmektedir. Bu değer altındaki bir boyutta oyun bilgisayarınıza maalesef yüklenmeyecektir. Bundan dolayı PUBG’yi yüklemeden evvel bilgisayarınızda oyunu kuracağınız hard diskin kullanılabilir alanını mutlak kontrol ediniz.

İnternet Ağı

Oyunu online olarak oynayabilmek için bildiğiniz gibi internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple bilgisayarınızda Genişbant İnternet Bağlantısı bulunduğundan emin olun. Böylelikle oyunu multiplayer olarak oynarken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Minimum PUBG sistem gereksinimleri bu şekildedir. Şimdi oyun hikayesine genel hatlarıyla göz atalım…

PUBG Genel Oyun Hikayesi

pubg sistem gereksinimleri
Pubg Sistem Gereksinimleri

Steam üzerinde üst üste satış ve sıralama rekorları kıran PUBG, oyunculara gerçekten başarılı bir hikaye sunuyor. Oyuncular oyuna başladıklarında kendilerini bir uçağın içerisinde bulurlar. İstedikleri zaman aşağıya atlayarak oyuna dahil olma imkanları vardır. PUBG’de amaç, uçaktan aşağı paraşütle atladıktan sonra haritada çeşitli araç gereçleri bulup bunlarla kendini savunmaktır. Oyunda en son kişi ya da tim olarak kalmayı başarabilirseniz oyunun galibi olacaksınızdır. Tabii bu zannedildiği kadar kolay bir şey değil. Çünkü sizle birlikte haritada 100’e yakın çevrimiçi oyuncu bulunuyor. Bunları tek tek etkisiz hale getirip en sona kalmaya uğraşmalısınız.

Oyuna arkadaşlarınız ile birlikte maksimum 4 kişilik ekipler halinde girebilirsiniz. Eğer tek başınıza oyuna girecek olursanız, otomatik olarak rastgele bir grubun içerisine yönlendirilirsiniz ve burada oyuna dahil olabilirsiniz. Yani her halükarda ölmeden en sona kadar gelebilen takım ya da oyuncu olmayı başarmak birinci hedefiniz olmalıdır.

Bir oyun sonuna kadar oynanırsa ortalama olarak minimum 30 dakika sürmektedir. Oyuncular oyun içerisinde öldürdükleri kişi sayısına, diğer oyunculara verilen hasara ve hayatta kaldıkları süreye göre oyun içi para birimiyle ödüllendirilirler. Hatta “Çorba parası çıktı!” gibi oyun bitiminde ödül sayfaları yer alır. Böylelikle de oyunculara samimi bir rekabet içerisinde oyun konforu sağlanmaktadır.

pubg sistem gereksinimleri, pubg sistem gereksinimleri 2018
PUBG Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyunda kazanılan paralar sayesinde oyun içi kasa alımı yapılabilmektedir. Etkinlik harici olan kasalar ücretsiz şekilde açılabilir. İçerisinden çıkan eşyalar ise Steam topluluk pazarına konularak satış yapma imkanı bulunabilir. Ancak Steam üzerinden yapılan satışlardan gelen para sadece Steam içinde kullanılabilir. Herhangi bir şekilde para çekimi söz konusu değildir.

Tüm bunların yanı sıra yine güzel bir hikaye moduna sahip olan Uncharted: Kayıp Miras oyununun incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir