Photoshop Font Ekleme Nasıl Yapılır?

Tasarımcılığa yeni başlayan birçok kişi photoshop font ekleme işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Çünkü bir tasarım için font seçimi ve uygulanması olmazsa olmazlardan biridir. Her şeyden önce tasarımın kaliteli bir çizgiye sahip olması için vazgeçilmez unsurlardan olan fontlar, grafik tasarımcıların çalışma standartlarını artıran en önemli faktörlerden biri haline gelmiştir. Bu yazımızda photoshop font ekleme işleminin tam olarak nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız.

Photoshop Font Ekleme Adımları

Kullandığınız photoshop programı içerisine bir font eklemek ve bunu tasarımlarda kullanabilmek için öncelikle yapılması gereken işlem, güzel ve estetik bir font seçimi olmalıdır. Tasarımınızda kullanacağınız fontlar ne kadar ilgi çekici ve gösterişli olursa, insanlar tarafından o kadar fazla rağbet görecektir. “Peki aradığım fontu nereden bulabilirim?” tarzında soruları kendinize yöneltiyorsanız, Dafont gibi büyük font indirme sitelerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Photoshop programınıza yüklemek istediğiniz fontu belirledikten sonra sıradaki adım, fontu indirerek bir klasöre çıkartmaktır. Devamında çıkarttığınız font dosyasını (.ttf veya .otf uzantılı olabilir) açarak pencerenin sol üst kısmında yer alan “Yükle” butonuna basmalısınız. Saniyeler içerisinde istediğiniz font bilgisayarınızın “Fonts” dosyasına yüklenmiş olacaktır ve daha sonrasındaysa siz bu fontu photoshop programınızda fontlar kısmından seçerek kullanabileceksiniz. Genel itibariyle photoshop font ekleme adımları bu şekildedir.

Fontu Yükledim Ama Photoshop Programında Çıkmıyor?

İndirmiş olduğunuz fontu bilgisayarınıza yüklemiş fakat photoshop programınızda görüntüleyemiyor iseniz yapmanız gereken ilk şey, photoshop programınızı kapatıp yeniden açmak olmalıdır. Bu şekilde program kendini yenilemiş olacağı için son yüklenen fontları da rahatlıkla görüntüleyebilecektir.

Tüm bunların haricinde photoshop font ekleme konusunda aklınıza takılan önemli sorular varsa yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz. En kısa süre içerisinde probleminizi çözüme kavuşturmaya çalışıyor olacağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir