MacBook Pro 15 İnç İncelemesi

Hiç kuşkusuz ki Apple, MacBook Pro ve iPhone 8 gibi birçok yeni nesil cihazıyla yeni yüzyılın en büyük markaları arasında yer alıyor. Apple tarafından üretilmiş olan MacBook ve serisi, pek çok profesyonelin ürünü tercih etmesine neden oluyor. Şimdi sizin için MacBook Pro 15 İnç’in değerlendirmesini yapalım.

MacBook Pro Genel Özellikleri

Ürünün Touch Bar sisteminin olması ve diğer bilgisayarlardan çok daha yumuşak bir his vermesi, en çok dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor. Gümüş ve uzay grisi renklerine sahip olmakla birlikte, aralarında fiyat farkı da bulunmuyor. Retina ekran özelliğine sahip olduğundan ötürü, fotoğraflardaki seçicilik bir hayli yüksektir. Aynı zamanda gece kullanımlarında da gözü hiçbir şekilde yormuyor.

LED ve arkadan yansıtmalı olması da özellikle gece çalışanlar için son derece ideal. Zira birçok bilgisayarın aksine MacBook Pro, kullanım alanı geniş olarak tasarlanmış. İşlemcinin 2.9 GHz olması, bilgisayar üzerinde çok hızlı bir şekilde işlem yapabilmenize olanak sağlıyor. 8 MB paylaşımlı önbellek ile artık sürekli arayüzden dosya temizleyecek olmayacağınız da cabası.

macbook-pro

16 GB’lık belleği sayesinde birçok dosya ve fotoğrafı saklamanıza imkan tanıyan alet, klavye açısından değerlendirdiğinizde parmaklarınızı asla yormayacak şekilde tasarlanmış. Seri hareket eden hızlı yüzeyi, yumuşak klavye takımı ile özellikle bu alanda çalışan kişiler için oldukça güzel bir tercih olduğunu söylememiz mümkün. Klavye takımında ortam ışığı sensörü de hem kullanım açısından, hem de estetik bir görüntü açısından oldukça etkili

MacBook Pro cihazını diğer bilgisayarlardan ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi de grafik değiştirme özelliklerinin bulunması. Sisteme yüklenmiş nitelikli programlar sayesinde otomatik ve yapılandırılabilir grafik değiştirme özellikleri bir hayli dikkat çekiyor.

Uzun süreli kullanım imkanı sunan şarjı, DisplayPort ile de şarj edilebilmektedir. Aletin diğer özelliklerinden birisi de 4 adet Thunderbolt noktasının bulunması. Multi Touch hareketlerine olanak veren klavye, aynı zamanda oldukça hızlı çalışmaktadır. 10 saate kadar internette gezinme imkanı sunan aletin 30 güne kadar da bekleme süresi bulunmaktadır. Ürünün çevreye duyarlı olarak tasarlanmasının yanı sıra, berilyum ve alüminyum içermemesi de çevrecilerden tam puan alan özellikler arasında yer alıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir