iPhone Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda iPhone rehber aktarma işleminin nasıl yapıldığına dair detaylı açıklamalarda bulunacağız. Birçok kişinin de bildiği gibi her telefon kullanıcısının telefonunu yenilendiğinde veya format atıldığında en büyük sıkıntısı rehberi olmaktadır. Rehberde yer alan numaraların muhafaza edilmesi ve aktarılarak yeniden kullanılabilir hale gelmesi oldukça önemli bir meseledir. Özellikle telefondaki kişilerle sık sık iş yapan, birlikte çalışan kişiler için telefon rehberindeki kayıtların kaybolmaması son derece büyük önem arz eder.

Her telefonda olduğu gibi iPhone cihazlarda da bu işi yapabilmek için birden farklı yöntem kullanılabiliyor. Yazımızın devamında iPhone rehber aktarma için tercih edebileceğiniz adımları tüm detaylarıyla ele alacağız. Böylece iPhone kullanan siz değerli okurlarımız rehberinizi kolaylıkla aktararak muhafaza edebileceksiniz.

SIM Karttan iPhone’a Kişileri Aktarma

iPhone kullanıcıları bilirler ki, sahip oldukları cihazları rehber kişilerini SIM kartta saklamaz. Eğer SIM kartınız destekliyorsa oradaki kişilerinizi bir başka iPhone’a aktararak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunu yapabilmenin iki yolu var. iCloud aracılığıyla yedek alarak ya da cihazlar arasında aktarım sağlayarak iPhone rehber aktarma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon rehberinizi iCloud hesabınızla eşleştirerek aktarabilmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmış olmalısınız. Öncelikle telefonunuzdan Ayarlar menüsünden Rehber’i seçin. Buradan da Hesaplar’ı seçin. Hesaplar sıralandıktan sonra iCloud hesabınıza tıklayın. Son olarak açılan ekranda Rehber’i bulup yanındaki butona tıklayın ve yeşil olmasını sağlayın. Bir süre sonunda telefonunuzdaki kişilerle iCloud hesabınız eşleşmiş olacaktır. Buradaki rehberinizi yeni telefonda iCloud hesabı açıp oraya aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

iTunes Kullanarak iPhone Rehber Aktarma

iPhone rehber aktarma işinizi iCloud hesabınızın yanı sıra iTunes üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle iTunes programının bilgisayarınızdaki işletim sistemi türüne göre indirilip kurulmuş olması yeterlidir. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra programı çalıştırın. Menüdeki ilgili alandan iPhone cihazınızı seçin ve Bilgi yazan yere tıklayın. Oradan da Kişileri Eşitle özelliğini etkinleştirin.

Ardından iPhone cihazınız ile bilgisayarınızı senkronize etmek amacıyla Senkronize Et yazan yere tıklayın. Senkronizasyonun tamamlanmasının ardından artık bağlı cihazınızın kablosunu çıkararak yeni iPhone telefonunuzu takın. Bilgisayarınız yeni taktığınız telefonu tanıdıktan sonra yine menüden telefonunuzu seçin. Oradan da Bilgi’ye tıklayın ve Kişileri Eşitle’yi seçin. Bu özelliğin açık olduğundan emin olduktan sonra Gelişmiş Menüsü’nde yer alan Bu iPhone’daki Bilgileri Değiştir yazan yere tıklayın. Buradan da Kişiler kutusunun işaretli olduğundan emin olduktan sonra telefondaki rehber ile iTunes üzerinden yedeklediğiniz en güncel rehberiniz yer değiştirecektir.

iphone rehber aktarma
iPhone Rehber Aktarma

Android Cihazdaki Rehberi iPhone’a Aktarma

Şimdiye kadar bahsettiğimiz iPhone rehber aktarma iki farklı iPhone cihazı arasında olan paylaşımla ilgiliydi. Şimdi de Android işletim sistemi kullanan cihazlardan iPhone cihazınıza nasıl rehber aktarabileceğinizden bahsedelim. Bunun için ilk olarak Ayarlar menüsüne gidin ve oradan da Hesaplar > Hesap Ekle yollarını izleyin. Gmail hesabınızı ekledikten sonra artık rehberiniz buraya taşınacaktır. Taşınma işleminin tamamlanmasının ardından yeni iPhone’a gidip Gmail hesabınızı eklemek için aynı adımları takip edin. Senkronizasyonun tamamlanmasının ardından artık yeni telefonunuza rehberinizi indirerek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir