İnstagram’da Youtube Videosu Paylaşma

Hepimizin de bildiği üzere İnstagram’da Youtube videosu paylaşma konusu sürekli gündeme geliyor. Bu sorunun temel sebebi ise İnstagram’a yüklenebilen videoların maksimum 60 saniye (1 dakika) uzunluğunda olması. Yani İnstagram’a 60 saniyeden daha uzun bir video yüklenememekte. Youtube videolarının büyük bir kısmı da 1 dakikadan uzun olduğu için, İnstagram’a Youtube videosu yükleme sorunu bir hayli artış gösterdi. Bu yazımızda sizlere istediğiniz herhangi bir Youtube videosunun süresini 1 dakikaya indirgeyerek nasıl İnstagram’da nasıl paylaşabileceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

İnstagram’da Youtube Videosu Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Youtube videosu paylaşma işlemini rahatlıkla yapabilmek için, öncelikle paylaşacağımız videoyu keserek 60 saniye uzunluğuna getirmemiz gerekiyor. Eğer Windows Movie Maker veya Camtasia Studio gibi herhangi bir video düzenleme programını kullanabiliyorsanız, bu programlar aracılığıyla videonuzu rahatlıkla kesip uygun süreye getirebilirsiniz. Böylelikle de İnstagram’a videoyu kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Ancak biz tamamen programsız olarak, sadece bir video dönüştürme sitesi sayesinde İnstagram’da Youtube videosu paylaşma işlemini gerçekleştireceğiz.

Youtube videosunu İnstagram’da paylaşmak için öncelikle www.tube2gram.com sitesine girelim. Burada karşımıza üç adet sosyal medya platformundan (İnstagram, Twitter ve Vine) hangisi için video kesimi yapacağımızı belirlememiz gerekiyor. Biz İnstagram video standartlarına uygun olarak video kesimi yapacağımız için İnstagram butonuna tıklıyoruz ve seçiyoruz.

instagramda youtube videosu paylaşma

Hemen ardından İnstagram’da paylaşacağımız Youtube videosunun linkini kopyalayıp, bu sitedeki “Paste your Youtube URL” yazısının olduğu kısma yapıştırıyoruz. Yapıştırır yapıştırmaz karşımıza video kesme paneli açılacaktır. Burada videonun herhangi bir bölümünden maksimum 1 dakikalık kısmını kesebiliyoruz. Video kesimini başarıyla tamamladıktan sonra hemen alt taraftaki “Start Download” butonuna tıklıyoruz. Böylelikle videoyu indirmeye hazırlamak için video dönüştürme işlemleri başlayacaktır.

Birkaç saniye içerisinde video dönüştürme adımları hızlıca tamamlanmış olacaktır. İlerleyen adımda karşımıza birisi mavi, diğeri yeşil olmak üzere iki farklı buton çıkar. Bunlardan “Download Video” yazan mavi butona tıklarsak bilgisayarımıza videoyu sorunsuzca indirir. Böylelikle bilgisayarınıza inen videoyu İnstagram’a web üzerinden yükleyebilirsiniz.

Eğer videoyu direkt olarak akıllı telefonunuza indirmek isterseniz, yeşil olan “Download on Mobile” butonuna tıklayabilirsiniz. Burada dilerseniz karekod okutma yöntemiyle, dilerseniz de kısa linki telefonunuzun internet tarayıcısına yazarak videoyu telefonunuza doğrudan indirebilirsiniz.

instagramda youtube videosu paylaşma
İnstagram’da YouTube Videosu Paylaşma: DETAYLI

Ayrıca bu butonların altında bir adet de mail yazma kısmı bulunur. Eğer iOS işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa, Apple mail adresinizi bu bölüme yazıp göndererek videonun doğrudan e – mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle İnstagram video paylaşma iPhone, iPad veya iPod gibi cihazlarda da rahatlıkla yapılabilir.

Paylaşmak istediğiniz videoyu 1 dakika uzunluğuna getirip cihazınıza indirdikten sonra rahatlıkla İnstagram üzerinden yayınlayabilirsiniz. Böylelikle “Youtube videosu İnstagram’da nasıl paylaşılır?” sorusunu en ince ayrıntılarına kadar cevaplandırmış olduk.

Tüm bu anlattığımız adımları eksiksiz olarak uygulamanıza rağmen video kesme ya da İnstagram’da Youtube videosu paylaşma konusunda sorun yaşıyorsanız, yorum olarak bu yazı altından bizlere bildirmeyi unutmayın. En kısa süre içerisinde yorumunuza geri dönüş sağlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yöntemleri

İnstagram’da Hikayeye Gizlice Bakmak

Facebook Sayfaya Yönetici Ekleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir