İnstagram’da Hikayeye Gizlice Bakmak

Bu konumuzda sizlere İnstagram’da hikayeye gizlice bakmak için neler yapılabileceğini detaylıca anlatmış olacağız. Hepimizin de bildiği gibi günümüzde İnstagram, en yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi haline gelmiştir. Bu alanda ilk kurulduğundan beri Facebook’u dahi geçmiş olmasının temel sebebiyse içeriğin tamamen görsel fotoğraflardan oluşmasıydı. Kısa zaman içerisinde hızlı bir gelişme kaydetmiş olmasından dolayı da günümüzdeki popülerliğini yakalamıştır.

İnstagram’ın sonradan eklenen özelliklerinden biri olan hikaye atma özelliği de kullanıcılar tarafından fazlasıyla benimsenmiş durumda. Fakat birçoğumuz İnstagram hikayelerindeki görüldü özelliğinden hoşlanmaz. Bundan dolayı hikayeyi görüldü özelliğinden etkilenmeden nasıl görüntüleyebileceğimizi fazlasıyla merak ederiz. Bu merakımızı sonlandırmaya ne dersiniz?

İnstagram’da Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

Akıllı telefonlarımızdan veya bilgisayarlarımızdan İnstagram hikayelerine gizlice bakmak için kullanacağımız farklı yöntemler mevcuttur. Biz sizlere bu yöntemleri detaylı bir şekilde anlatacağız. İlk yöntemimizden başlayalım. Bu yöntem internet tarayıcısı üzerinden uygulandığı için hem bilgisayarlarda, hem de akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu yöntemle İnstagram’da hikayeye gizlice bakmak için öncelikle Google Chrome üzerinden bir eklenti kullanmamız gerekiyor. Eklentimizin ismi “Google IG Story”. Bu eklentinin amacı, görüntülemek istediğiniz hikayeyi gizli bir şekilde indirerek sizlere çevrimdışı olarak sunmak. Eklentiyi tarayıcınıza başarılı bir şekilde kurduktan sonra Google Chrome’u açmalısınız. Ardından sağ üst köşeye eklentinin simgesi gelecektir. Bu simgeye tıklayarak eklenti panelini sorunsuzca açabilirsiniz. Daha sonrasında karşınıza çıkan pencerede hikayesine görüldü atmadan bakmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Bunu yaptıktan sonra İnstagram kullanıcı adını girdiğiniz kişinin hikayeleri normal İnstagram’daki gibi görünecektir. Okumak istediğiniz hikayeyi seçtikten sonra indirerek rahatlıkla okuyabilirsiniz. Bu şekilde profili herkese açık olan kişilerin İnstagram hikayelerine gizlice bakabilirsiniz.

Bu anlattığımız yöntem, internet tarayıcısı üzerinden İnstagram’da hikayeye gizlice bakmak içindi. Şimdi ise yalnızca android veya iOS işletim sistemine sahip telefonlarda/cihazlarda nasıl İnstagram hikayelerine görüldü atmadan bakabileceğinizi açıklayalım.

Telefondan İnstagram Hikayelerine Gizlice Bakmak

Bu yöntemi uygulayabilmemiz için öncelikle iOS veya android işletim sistemi ile çalışan bir telefon ya da bilgisayarınızın olması gerekmektedir. İlk olarak Google Play Store veya App Store üzerinden “Story Saver” adlı uygulamayı indirelim. Bunu yapabilmek için arama yerine uygulamanın ismini yazıp indir tuşuna basmanız yeterlidir.

Uygulamayı indirip açtıktan sonra karşınızda takip etmiş olduğunuz insanların hikayeleri belirecektir. Bunlar arasından istediğiniz herhangi bir kişinin İnstagram hikayesini bulup görüntüleyebilir, indirebilir veyahut paylaşabilirsiniz. Eğer takip etmediğiniz bir kişinin hikayesine görüldü atmadan bakmak istiyorsanız, uygulamadaki arama kısmına kişinin mevcut İnstagram kullanıcı adını yazarak profiline giriş yapabilirsiniz. Buradan da istediğiniz bir hikayeyi yine görüntüleyebilirsiniz.

Eğer istediğiniz herhangi bir hikayeyi Story Saver ile indirerek galerinize atmak istiyorsanız Save, eğer hikayeyi paylaşmak istiyorsanız Share seçeneğini kullanabilirsiniz.

Anlattığımız her iki yöntemi de İnstagram’da hikayeye gizlice bakmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yukarıda anlatılan tüm işlemleri uygulamanıza rağmen hikayelere gizlice bakamıyorsanız, sorununuzu yorum olarak bu yazı altından dile getirebilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere detaylı olarak dönüş yapılacaktır.

Ayrıca bundan bir önceki içeriğimiz olan Outlook Şifre Değiştirme yazımızı da okuyarak Hotmail veya Outlook’ta nasıl şifre değişimi yapabileceğinizi ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir