İnstagram Videolara Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram, fotoğrafların ardından videolar için de ‘arkadaş etiketleme’ özelliğini kontrol etmeye başladı.
Instagram’da dostunuz tarafından bir fotoğrafta etiketlendiğinizde size bildirim gelir, profilinizde bulunan ‘etiketlenen fotoğraflar’ kısmından da gönderiyi görebilirsiniz. Instagram, şimdi de aynı özelliği videolar için kontrol ediyor.

Bir grup kontrol kullanıcısı tarafınca gözlemlenen yenilikte kullanıcılar, videolarda tıpkı fotoğraflarda olduğu benzer biçimde etiketlenebilecekler. Özelliğin tarayıcıda değil, yalnızca uygulamada göründüğünü de belirtelim.


Instagram kullanıcıları, 2013 yılından bu yana video yayınlayabiliyorlar. Zira Instagram’ın söz mevzusu özelliği aradan geçen 5 yıla karşın niçin kullanmadığı biraz şaşırtıcı. Zira Hikayeler özelliğinde bile son birkaç yıldır kullanıcı etiketleme özelliği varken videolarda olmaması birazcık kafamızı kurcalamadı değil.

IGTV ve görüntülü görüşme özelliklerinin peşinden videolar için etiketleme özelliğinin gelmesi, Instagram’ın ‘video’ kavramının üzerine titrediğinin bir göstergesi. Zamanla farklı yenilikler görmeye devam edebiliriz, takipteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir