Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Instagram hesap silme konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bildiğiniz üzere teknoloji çağında artık her istediğimize çok kısa bir sürede rahatlıkla erişebiliyoruz. Özellikle akıllı telefonlar hayatımıza girmeye başladığından beri bu durum daha da rahat bir hale gelmeye başladı. Bu telefonları kullanarak bilgi edinme, alış veriş, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma ve sosyal içerikli paylaşımda bulunma gibi pek çok ihtiyacımızı yerine getirebiliyoruz. Yaptığımız paylaşımlarla sevdiklerimizi ve takipçilerimizi haberdar edebiliyoruz ve yine aynı şekilde onlardan haberdar olabiliyoruz.

Sosyal içerikli paylaşımlardan laf açılmışken bu amaçla hizmet etmek üzere kurulmuş pek çok web sitesi ve bunların akıllı telefonlar için geliştirilmiş uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Instagram olmaktadır. Instagram, diğer sosyal paylaşım sitelerinden ve uygulamalarından farklı olarak sadece fotoğraf paylaşma üzerine tasarlandığı ve o şekilde kullanıldığı için daha basit ve cazip gelebilmektedir. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bu platformda açılan hesaplar, zaman içerisinde pek çok sebeplerden ötürü dondurulmak veya tamamen kapatılmak istenebiliyor. Biz de bu tür istekleri olan siz değerli okurlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla Instagram hesap silme nasıl yapılır konusundan ve yollarından bahsedeceğiz.

Instagram Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram, dünya genelinde oldukça popüler bir fotoğraf, düzenleme ve paylaşma uygulamasıdır. İlk olarak IOS kullanıcıları için geliştirilmiş olan bu uygulama, daha sonra Android ve diğer işletim sistemleri için de geliştirilerek uygulama marketlerinden ücretsiz olarak yayınlanmıştır. Bu uygulamayı kullanabilmek için bir hesap oluşturmak yeterlidir. Tıpkı diğer sosyal ağlarda olduğu gibi instagramda da takipçi kavramı vardır. Dilediğiniz kişilerin takipçisi olarak paylaştığı fotoğrafları görebilirsiniz. Yine aynı şekilde sizin takipçileriniz de sizin paylaştığınız fotoğrafları görebilecektir.

instagram hesap silme, instagram hesap kapatma, instagram hesabı kapatma, instagram hesabı silme
Instagram Hesap Silme

Adım Adım Instagram Hesap Silme

Diğer sosyal medya hesaplarınızda olduğu gibi Instagramda da çeşitli sebeplerden ötürü hesabınızı dondurma veya tamamen kapatma isteğiniz hâsıl olmuş olabilir. İşte size bu isteğinize yardımcı olacak Instagram hesap kapatma adımları:

  • Instagram hesabı silme ya da diğer adıyla Instagram hesabı kapatma için öncelikle web sitesi üzerinden oturum açın. Oturum açtıktan sonra Accounts- Remove-Request adımlarını izleyin.
  • Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra karşınıza Hesabı Sil sayfası gelecektir. Burada “Gitmeden Önce Lütfen Bize Nedenini Söyle” yazan yerin yanında bulunan açılır menüden bir gerekçe seçin. Ardından alt taraftaki ilgili kutucuğa Instagram şifrenizi girin.
  • Son olarak da en altta yer alan kırmızı renkli butona yani “Hesabımı kalıcı olarak kapat” ibaresine tıklayın.

Tüm bu adımları sırasıyla tamamladıktan sonra Instagram hesap silme süreci bitmiş olacaktır. İlerleyen zamanlarda yeniden bir hesap açma isteğiniz olursa yeni bir kullanıcı adıyla açmanız gerekecektir. Öncekini silseniz bile kullanıcı adını kullanamıyorsunuz ve bu nedenle yeni bir kullanıcı adıyla yeni bir hesap açmanı gerekiyor.

Instagram hesabınızı silmeden önce fotoğraflarınızın bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Çünkü hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra artık hiçbir şekilde buradaki fotoğraflara erişmeniz mümkün olmayacaktır.

ALAKALI KONULAR

Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma

Instagram’da Hikayeye Gizlice Bakma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir