Facebook Sayfaya Yönetici Ekleme Nasıl Yapılır?

Bu konumuzda sizlere Facebook sayfaya yönetici ekleme işleminin nasıl yapılacağını detaylıca anlatacağız. Bildiğiniz üzere Facebook, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Bu nedenle de Facebook sayfaları kitleye erişmede en etkin araçlardan birisi konumunda. Eğer bir sayfanız ve güzel bir kitleniz bulunuyorsa bazı durumlarda sayfanızı geliştirebilmek adına yönetici sayısını artırmak isteyebilirsiniz. Facebook sayfasına birden çok yöneticinin nasıl alınabileceğini merak ediyorsanız, şimdi bu konuyu detaylı olarak açıklayalım.

Facebook Sayfasına Yönetici Ekleme

Facebook sayfanıza yönetici eklemek için ilk olarak www.facebook.com adresine girerek sayfanızın “Ayarlar” bölümünü açmalısınız. Ayarlar bölümüne sayfanıza girdikten sonra sağ üstte çıkan ayarlar butonuna tıklayarak erişebilirsiniz. Daha sonra bu kısımda sadece sayfa yetkililerinin görebileceği menü ve kategoriler çıkacaktır. Sol tarafta yer alan kategoriler içerisinden “Sayfa Görevleri” başlığını seçiniz. Açılan pencerede karşınıza “Yeni Bir Sayfa Görevi Ver” seçeneği gelecektir. Bu kısma sayfa yöneticisi yapmak istediğiniz arkadaşınızın ismini veya e – posta adresini girerek onu yetkilendirebilirsiniz. Facebook sayfaya yönetici ekleme bu kadar basit bir işlemdir.

Ancak unutmamak gerekir ki, sayfa yöneticisi olarak atayacağınız kişi, sizlerle tamamen aynı yetkilere sahip olacaktır. Yani sayfayı kapatma, sayfa ismini değiştirme, sayfa bilgilerinde değişiklik yapma gibi birçok yetkiyi de ona vermiş oluyorsunuz. Ayrıca eğer sayfa yöneticisi yaptığınız kişiye fazla güvenmiyorsanız, asla bu işlemi yapmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü sayfaya yönetici olarak aldığınız kişi, sizi yöneticilikten çıkarıp sayfayı kendisi üstlenebilir. Bu tür durumlara dikkat etmeniz fazlasıyla önerilmektedir.

Bunların yanı sıra sayfaya yönetici atayabileceğiniz gibi, editör veya moderatör de atayabilirsiniz. Bunun için az önce bahsettiğimiz kısımda yetkilendireceğiniz kişinin e – postasını yazdıktan sonra, sağ kısmındaki seçeneklerden yetkisini belirleyebilirsiniz.

Editörün Yetkileri Nelerdir?

Facebook sayfaya yönetici ekleme konusuna açıklık getirdikten sonra, şimdi de editörün yetkilerinden biraz bahsedelim. Sayfanıza bir editör aldığınız zaman; bu editör sayfanızın ismiyle diğer kullanıcılara veya sayfalara mesaj gönderebilir, durumları beğenebilir, yorum yapabilir veya sayfanız içerisinde paylaşımlarda (gönderilerde) bulunabilir. Ayrıca belirlediğiniz editör sayfanızdaki her yorumu silebilme, Instagram yorumlarını yanıtlama/silme, sayfa istatistiklerini görebilme ve ücretli olarak reklam yayınlayabilme yetkilerine sahiptir.

Moderatörün Yetkileri Nelerdir?

Sayfanız için seçeceğiniz moderatör, şu işlemleri rahatlıkla uygulayabilir: sayfanızın ismiyle diğer kişi ya da sayfalara mesaj gönderebilme, sayfanızın reklam/gönderi erişimi vb. istatistiklerini görebilme, sayfanızda herhangi bir gönderiye yapılan yorumları yanıtlayabilme/kaldırabilme, sayfanızdan Instagram yorumlarını yanıtlayabilme.

Tüm bu anlattığımız işlemleri harfiyen uygulamanıza rağmen hala Facebook sayfaya yönetici ekleme konusunda sorun yaşamaktaysanız, sorununuzu bizlere bu yazı altına yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Ayrıca bundan bir önceki konumuz olan İnstagram’da Hikayeye Gizlice Bakmak yazımızı detaylıca inceleyebilir ve sosyal medya platformları hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir