Facebook Sayfa Açma Nasıl Yapılır?

Bu konumuzda sizlere Facebook sayfa açma işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatacağız. Böylelikle “Facebook sayfası nasıl açılır?” gibi soruları cevaplandırmış olacağız. Dilerseniz Facebook sayfa kurma işleminin nasıl yapıldığını mobilde ve masaüstünde ayrı ayrı anlatalım.

Bilgisayardan Facebook Sayfa Açma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızla Facebook üzerinden bir sayfa oluşturmak istediğinizde, ilk olarak kullanıcı adı ve şifrenizle Facebook’a giriş yapmalısınız. Başarılı bir şekilde giriş sağladıktan sonra, karşınıza gelecek olan ana sayfanın sol kısmında kategorileri göreceksinizdir. Bu kategorilerin en alt tarafına bakarsanız “Oluştur” başlığı altında sayfa, reklam, grup ve etkinlik seçenekleri karşınıza çıkar. Tabii ki sayfa oluşturmak istediğimiz için “Sayfa” yazan seçeneğini seçiyoruz.

Sonrasında karşımıza oluşturacağımız sayfanın ne ile alakalı olduğu sorulacak. Burada kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz konuyu seçerek üzerine tıklıyorsunuz. Ardından oluşturacağınız sayfanın ismini ilgili kısma yazmalısınız. Bu işlemi de tamamladıktan sonra artık “Başla” butonuna basabilirsiniz.

Bir sonraki adımda sayfanızı özelleştirmeniz için sizden bir profil resmi belirlemeniz istenecektir. Eğer önceden hazırlamış olduğunuz bir profil resmi varsa “Upload a Profile Picture” butonuna tıklayarak resmi yükleyebilirsiniz. Fakat profil resminizi daha sonra eklemek isterseniz de “Geç” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu adımdan sonra yine profil resminde olduğu gibi sizden bir kapak fotoğrafı belirlemeniz istenir. Bu adımı da dilediğiniz şekilde tamamlayarak devam ediyorsunuz.

Evet, şu anda Facebook sayfa açma işlemi tamamlanmış oldu. Yapmanız gereken tek şey, sayfanızı istediğiniz gibi özelleştirmek ve gönderi yayınlamaya başlamak… Facebook sayfanızı oluşturduktan sonra dilerseniz ilk gönderinizi yayınlayın, dilerseniz de hakkımda kısmınızı ayrıntılı şekilde doldurun. Çünkü sayfanıza gelecek olan ziyaretçiler sizler hakkında bilgi edinmek isteyecektir. Bu nedenle sayfanızı özelleştirmeden ve hakkımda kısmındaki bölümleri detaylı bir şekilde doldurmadan gönderi yayınlamaya başlamayın. Şimdi telefon ya da tabletten Facebook sayfa açma adımlarını anlatalım.

facebook sayfa açma, facebook sayfa oluşturma

Mobilden Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Herhangi bir mobil cihazdan Facebook sayfası oluşturmak istiyorsanız, yine ilk olarak sayfanızda yönetici olacak hesaba Facebook üzerinden giriş sağlayın. Ardından karşınıza gelen ana sayfadaki sağ üst köşede üç çizgi simgesiyle kategoriler butonuna tıklayın. Burada başlıklar halinde kategoriler ayrılmıştır. Siz “Sayfalar” başlığı altındaki “Yeni Sayfa Oluştur” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra açılan pencerede başla butonuna basarak Facebook sayfa oluşturma adımlarına devam edebilirsiniz.

Sonraki adımda sayfanıza bir isim vermeniz istenir. Oluşturmak istediğiniz sayfanın ismini buraya girerek devam edin. Ardından Facebook sayfanızın ne hakkında olduğunu anlamak için bir kategori belirlemenizi ister. Yine aynı şekilde sizlerle en alakalı olan kategoriyi seçerek ilerleyin. Sonrasında bir internet siteniz mevcutsa, site adresinizi sayfanıza ekleyebilirsiniz. Eğer internet siteniz bulunmuyorsa “Geç” butonunu kullanabilirsiniz. Bir sonraki adımda eğer varsa profil resminizi, devamında da kapak fotoğrafınızı seçmeniz istenir. Eğer bunları ilerleyen zamanlarda belirlemek istiyorsanız, yine geç butonunu kullanabilirsiniz. Evet, şu anda Facebook sayfanız oluşturuldu. Artık dilediğiniz gibi sayfanızı özelleştirebilir ve gönderilerinizi paylaşarak kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz!

Ayrıca bu konuyla alakalı olarak Facebook Sayfaya Yönetici Ekleme Nasıl Yapılır? Başlıklı konumuzu ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde sayfanızı geliştirmek için nasıl yönetici, editör ya da moderatör ekleyebileceğinizi de ayrıntılarıyla öğrenmiş olursunuz.

Eğer ki tüm bu anlattıklarımızı uygulamanıza rağmen hala Facebook sayfa açma konusunda sorun yaşıyorsanız, bu yazının altına yorum atarak sorununuzu dile getirebilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlerle iletişime geçmeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir