En İyi Photoshop Programı

Günümüzde detaylı olarak incelendiğinde en iyi photoshop programı olarak nitelendirilen ve fazlasıyla kapsamlı içeriklere sahip olan birkaç yazılım mevcuttur. Tabii bunlar büyük şirketler tarafından geliştirilen üst düzey programlar oldukları için, hemen her grafik tasarımcı için tercih noktası olmuştur. Şimdi bu programları detaylandırarak inceleyelim…

1 – Adobe Photoshop CS6 Extended

Çok geniş bir kullanıcı deneyimiyle karşımıza gelen ilk grafik tasarım programı, Adobe Photoshop CS6 Extended olacaktır. Birçok grafiker tarafından en iyi photoshop programı şeklinde bilinen bu yazılım, Adobe şirketinin günümüzdeki en kapsamlı tasarım programlarından biridir. Gerek Türkiye’de, gerekse tüm dünya genelinde hemen her grafik tasarımcının kullandığı bir programdır. Tabii önceki sürümlerine göre yeni eklenmiş olan ekstra özellikleriyle de birçok kişiye üst düzey kullanım rahatlığı sunuyor. Kısacası bu program sayesinde hayal ettiğiniz her şeyi görselleştirebilir ve insanlara sunabilirsiniz…

2 – Corel Draw Graphic Suite

Corel firmasının serisini çıkarmış olduğu Corel Draw, Adobe Photoshop CS6 kadar olmasa da yine çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Profesyonel grafik tasarımcılar için çok işlevli olarak geliştirilmiş olan Corel Draw, muhteşem görseller hazırlayabilmeye olanak tanıyor. Tasarımcıları baz alarak konuşmak gerekirse, Corel Draw da en iyi photoshop programı olarak koşulsuz bir şekilde nitelendirilebilir.

3 – GIMP

GIMP, ismini çok öncelerden de duyduğumuz çok kapsamlı bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Grafik tasarımda önceleri sadece Linux işletim sistemli cihazlarda kullanılabilirken, günümüzde Windows ve Mac işletim sistemlerine de uyumlu hale getirilmiştir. Şüphesiz zamanının en iyi photoshop programı diyebileceğimiz bir yazılımdır. Arayüz olarak Adobe Photoshop CS6 programına fazlasıyla benzerlik göstermesinin yanı sıra, kullanım rahatlığıyla da çok farklı bir programdır.

4 – Adobe Illustrator CS6

Tüm bu programların haricinde vektör tabanlı çizim ve düzenleme yapmak istenirse, kesinlikle Adobe Illustrator CS6 programı ilk tercih noktası olmalıdır. Gerek arayüzünün açık ve anlaşılır olmasıyla, gerekse içeriğindeki detaylı özelliklerle en iyi photoshop programı olmaya aday görünüyor. Ayrıca tüm bu programları kullanırken bir grafik tablet ile çalışırsanız, çok daha harika sonuçlar almanız kaçınılmaz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir