Dailymotion Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda dailymotion video indirme ile ilgili taleplerinizi nasıl karşılayacağınızdan bahsedeceğiz. Aynı zamanda dailymotion üzerinden gerek programlı olarak, gerekse programsız olarak nasıl video indirebileceğinizi etraflıca açıklayacağız.

Dailymotion, bilindiği üzere dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden birisidir. 2004 yılında kurulan ve 2005 Mart ayında yayın hayatına başlayan bu site, kısa zamanda popüler olmayı başarmıştır. Hem kısa süreli videoları hem de dizi film gibi büyük boyutlu içerikleri ile her kesimden kişilere hitap etmesi, kısa sürede popüler olmasında şüphesiz büyük pay sahibidir.

Dailiymotion Video İndirme Yöntemleri

Birçok internet kullanıcısı hem videolardaki donmaların olmaması için, hem de tekrar ihtiyaç olduğunda kolaylıkla videoları izleyebilmek için bunları bilgisayarlarına indirmek istemektedir. Bazen de paylaşarak birçok kimsenin faydalanmasına yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Bu tür hususlar göz önünde bulundurulduğunda dailymotion video indirme ile ilgili arayışların ne denli haklı olduğunu rahatlıkla görebiliriz. İlk olarak bu siteden program kullanmadan nasıl video indireceğimizden bahsedelim.

Bilindiği üzere artık pek çok işlem için program kurmak ve nasıl kullanılacağını kabaca öğrenmek yeterli olmaktadır. Fakat programların kurulumu esnasında bazı gereksiz programlar da kurulabilmektedir. Daha çok reklam amaçlı olan bu tür programlarla uğraşmamak adına, programsız olarak dailymotion video indirme yöntemlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Programsız olarak video indirebilmek için KeepVid isimli siteyi kullanacağız. Bu site sayesinde başta dailymotion olmak üzere birçok web sitesinden ve sosyal paylaşım platformlarından istediğiniz videoları indirebilirsiniz. Öncelikle bu siteden dailymotion videolarını indirebilmek için bilgisayarınızda Java programının kurulu olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda bu program yoksa internetten ücretsiz olarak en son versiyonu indirerek kurabilirsiniz.

Java alt yapınız hazır olduktan sonra http://keepvid.com web sitesini tarayıcınızda açın. Sayfanın üst kısmında “Free Download Videos By Pasting Video URL” yazan yerin altındaki alana indirmek istediğiniz dailymotion videosunun linkini yapıştırıp yandaki butona tıklayın. Açılan sayfada indirmek istenilen videonun çeşitli çözünürlüklerdeki versiyonlarını göreceksiniz. Burada videonun 1080 P/4K kalitesindeki versiyonunu indirebilmek için KeepVid Pro üyeliğiniz olmak zorundadır. Bunun dışındaki tüm çözünürlükleri ise dilediğinizce indirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, ilgili videonun sağ tarafında yazan “Download” butonuna tıklamak olacaktır.

dailymotion video indirme
Dailymotion Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dailymotion video indirme amacıyla kullanılan KeepVid web sitesinin eklentisini web tarayıcınıza kurarak da dailymotion üzerinden dilediğiniz videoları bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi web tarayıcılarına KeepVid eklentisini kurduktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatınız. Ardından dailymotion sitesine girip indirmek istediğiniz videoyu açınız. İlgili video açılınca sağ alt tarafında mavi renkte KV| Download butonu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak dilediğiniz videoları kolaylıkla indirebilirsiniz.

Dailymotion video indirme amacıyla kullanılabilecek birçok tarayıcı eklentisi, web sitesi ve masaüstü programları bulunmaktadır. Bunlardan KeepVid sitesinden ve tarayıcı eklentisinden bahsetmiştik. Şimdi de program yardımı ile nasıl video indirebileceğinizden bahsedelim. Video Download Capture en sık tercih edilenlerden programlardan birisi olarak kullanılmaktadır. Bu programı bilgisayarınıza kurup çalıştırdıktan sonra aynı anda birden fazla dailymotion videolarını indirmeye başlayabilirsiniz. İlgili alana videoların linkini ekleyerek kuyruğa alabilirsiniz. Burada ilgili videonun adını, boyutunu, inme hızını ve yüzde (%) olarak ilerleme durumlarını görebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz programı Windows kullanıcıları rahatlıkla kullanabilir. Mac OS kullanıcıları için ise “Jaksta Online Media Downloader” programını önermekteyiz. Bu programı kullanarak hem dailymotion üzerinden video indirebilir, hem de çeşitli formatlardaki videoları dönüştürerek kullanabilirsiniz.

Genel anlamda dailymotion video indirme işlemi bu şekildedir. Yukarda anlattığımız tüm adımları harfiyen uygulamanıza rağmen hala bu konuda sorun yaşıyorsanız, lütfen bunu aşağıda yorum olarak dile getiriniz. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Ayrıca bu konuyla alakalı olarak  iPhone Video Birleştirme ve Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma başlıklı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir