Battlefield V Yeni Battle Royal Oyunu ‘Firestorm’ Ne Zaman Yayınlanacak?

Merakla beklenen Battlefield V’in Battle Royale modunun adı belli oldu. Firestorm adıyla kullanıma sunulacak oyun modu, oldukça heyecan verici görünüyor.
Geçtiğimiz Haziran ayında tanıtımı gerçekleştirilen Battlefield V, her geçen gün daha fazla detaylanıyor. Bugün itibariyle Battlefield YouTube kanalında yayınlanan yeni video, oyunun Firestorm adındaki Battle Royale modunun bilgilerinı gözler önüne seriyor.

Videodan da görebileceğiniz üzere Firestorm moduyla Battlefield V, diğer Battle Royale oyunlarından minik değişiklıklarla ayrılıyor. 16 adet 4 kişilik takımlar halinde oynanabilecek mod, aynı Conquest modunda olduğu şeklinde toplamda 64 kişilik bir haritada oynanacak. Sadece Firestorm modunun haritası, bir Battlefield oyununda görebileceğiniz en büyük harita olacak.

PUBG ve Fortnite’taki alan daralması mantığı, biraz gerçek dışı olarak değerlendiriliyor. Battlefield V’te ise bu konum, oldukca gerçekçi ve korkutucu olacak şeklinde görünüyor. Gerçek bir yangın fırtınası ile göz dolduran Firestorm modu, beraberinde farklı yenilikleri de getiriyor. öteki Battlefield modlarında yer alan aynı ‘binaların yıkılabilirliği’ ve taşıt odaklı oynanış biçimı, Firestorm’da da karşımıza çıkıyor.

 

Oyunun ‘War Stories’ moduyla da ilgili önemli bilgiler veren videoyla birlikte EA ve Dice, Battlefield V’in uzun soluklu bir oyun olacağını iddia ediyor. Çıkış tarihi 20 Kasım’a ertelenen Battlefield V, şu an oyunu ön sipariş verenler tarafınca beta sürecinde oynanabiliyor. Bununla beraber oyun, 6 Eylül itibariyle herkesin katılabileceği açık beta sürecine girmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir