Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yöntemleri

Bu yazımızda başkasının Whatsapp mesajlarını okuma konusuna değineceğiz. Bildiğiniz üzere artık Whatsapp hemen herkesin akıllı telefonunda yüklü bir uygulama olmaya başladı. Kullanıcı sayısı günden güne artıyor. Tabii buna bağlı olarak Whatsapp’ta başkalarının mesajlarını okuma merakı da birçok kişide başlamış durumda.

Whatsapp üzerinden istediğiniz herhangi birinin mesajlarını okumak, gönderilen ve gelen fotoğrafları görüntülemek, videoları ya da sesleri açmak istiyorsanız bunun için farklı yöntemler mevcuttur. İlk olarak WhatsApp Web uygulaması sayesinde başkasının Whatsapp konuşmalarını okumak oldukça basittir. Bunun haricinde mSpy gibi özel ve ücretli casus yazılım programları da mevcuttur. Öncelikle Whatsapp Web internet platformu üzerinden nasıl mesaj okuma işleminin yapılabileceğine göz atalım.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma (WhatsApp Web)

Az önce belirttiğimiz gibi Whatsapp Web internet sitesi üzerinden herhangi bir kişinin Whatsapp hesabına erişim sağlayabiliyoruz. Ancak burada önemli olan nokta, mesajlarını okumak istediğimiz kişinin telefonu ile bu platforma giriş yapmak olacaktır. Whatsapp Web’e giriş yapabilmek için;

1) “web.whatsapp.com” adresine bilgisayarımızdan giriş yapalım. Burada karşımıza Android, iOS ya da Windows işletim sistemli cihazlarda kullanılabilir bir karekod sistemi çıkacaktır.

2) Hedef cihaz üzerinden Whatsapp uygulamasına girerek “Whatsapp Web” bölümüne gelelim.

3) Hedef cihaz üzerinden girdiğimiz Whatsapp Web kamerasına bilgisayarımızdaki karekodu okutalım.

4) Cihazın kodu başarıyla algılamasının ardından Whatsapp Web’e otomatik olarak giriş sağlanacaktır.

5) Son olarak cihazda kayıtlı olan tüm Whatsapp mesajları bilgisayarda da görülecektir.

Bu adımları izlediğiniz takdirde başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemini çok rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, hedef cihaz bilgisayardan belli bir mesafe uzaklaştığı anda ya da internet bağlantısının olmadığı anda bağlantı sinyalleri kesilecektir. Bu da sizin telefon ile erişiminizi doğal olarak kesecektir. Hedef telefon yeniden internet bağlantısını sağladığı zaman ve bilgisayara yeterli mesafede yakınlaştığı zaman, sizler de tekrar Whatsapp Web üzerinden hesaba rahatlıkla erişebilirsiniz.

NOT: Whatsapp Web’e giriş yaparken karşınıza çıkan “Oturumu Açık Tut” seçeneğini seçerek telefon bağlantısını ikinci bir karekod okutmaya gerek kalmadan sağlayabilirsiniz. Ancak bu seçenek işaretli olmazsa, tekrar platforma giriş yapabilmek için ikinci kez karekod okutmanız gerekecektir.

başkasının whatsapp mesajlarını okuma
Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yöntemleri

Casus Yazılımlarıyla Whatsapp Mesajları Okunabilir   

FlexiSpy, spyEra ve mSpy gibi yazılım firmaları, başkasının Whatsapp mesajlarını okuma hakkında özel uygulamalar geliştirmektedir. Bu casus yazılımlar her ne kadar ücretli olarak kullanıma sunuluyor olsa da, kullanışlılığı bakımından verilen ücrete değer. Bu programlar hedef telefona yüklendiği anda, hiçbir şekilde telefon kullanıcısı tarafından fark edilmemektedir.

Ücretli olan bu özel yazılımların yanı sıra ücretsiz yazılım ve uygulamalar da mevcuttur. Google Play Store ve App Store üzerinden indirebileceğiniz çeşitli uygulamaları kullanarak başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Fakat tüm bu bahsettiğimiz programları kullanırken, özel hayatın gizliliği başlığı altında hukuki açıdan sakıncalı olup olmadığını etraflıca araştırmanızda fayda var. Aksi takdirde programların kullanımı için çeşitli cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Instagram’da Hikayeye Gizlice Bakmak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir