Android İmei Değiştirme Nasıl Yapılır?

Günümüzde android imei değiştirme işlemi artık rootsuz ve kodsuz yapılabilmektedir. Bildiğiniz üzere yurt dışından getirilmiş olan telefonlarda, replika telefonlarda ve imei numarası çalışmayan cihazlarda bu sorun birçok kişinin başını ağrıtıyor. Bu yazımızda sizlere android imei değiştirme işleminin kodsuz ve rootsuz bir şekilde nasıl yapıldığını detaylı olarak inceleyeceğiz. Bu işlemi basit bir android uygulama ile rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Şimdi bunu açıklamaya başlayalım…

Kodsuz Android İmei Değiştirme

İmei değiştirirken kullanacağımız uygulamanın ismi MTK Engineering Mode. Bu uygulama ile MTK işletim sistemine sahip hemen her telefonda imei değiştirmek fazlasıyla kolay bir hal alıyor. Ayrıca bu uygulama herhangi bir ekstra root işlemi gerektirmiyor. Bu yönüyle de telefonlarında imei numarası değiştirmek isteyen kişilerin ilk tercihi olmakta.

Android telefonunuzun imei numarasını değiştirmek için öncelikle MTK Engineering Mode isimli uygulamayı indirmeliyiz. Google Play Store ile uygulamayı indirmek için BURAYI tıklayabilirsiniz. Uygulama telefonunuza kurulduktan sonra giriş yapalım ve MTK Setting butonunu kullanalım. Karşınıza gelecek olan pencerede Telephony bölümünün altında bulunan GPRS seçeneğine tıklayın.

android imei değiştirme
Android İmei Değiştirme Nasıl Yapılır?

Ardından telefonun imei numarasının yazılı olduğu alan belirecektir. Sizler bu alana değiştirmek istediğiniz imei numarasını yazmalısınız. Yazacağınız imei numarası eski ve kullanmadığınız bir cihaza ait olabilir. Yeter ki geçerli bir imei numarası olsun.

İmei rakamlarını girdikten hemen sonra Write IMEI bölümüne tıklayın. Karşınıza android imei numarası değiştirme işleminin başarılı olarak gerçekleştiğine dair bir pencere gelecektir. Ardından OK tuşuna basarak ilerleyebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamadan çıkış yapın. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda ya da kapatıp tekrar açtığınızda imei numaranız başarılı bir şekilde aktif edilmiş olacaktır.

NOT: Eğer imei numaranızın başarıyla değişip değişmediğini öğrenmek istiyorsanız, telefonunuzun arama yerine *#06# yazıp tuşlayınız. Bu şekilde imei adresinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz. 

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen android imei değiştirme konusunda hala sorun yaşıyorsanız lütfen bunu yorum olarak bizlere bildiriniz.  Ayrıca bu konuyla ilgili olarak Android Sürüm Yükseltme başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir